Praha, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek, Vyškov

info@garantovanynajem.cz

Logo, Garantovaný nájemKalkulačkaSpočítat nájemné

Rekordní ceny energií nahrávají solárním panelům. Chtějí je i nájemci

Současná situace na trhu s energiemi vzbuzuje v lidech stále větší nejistotu. Podle našeho průzkumu jsou za ekologické zdroje energií, jako je fotovoltaika, ochotni připlácet také nájemci, a to maximálně 350 Kč měsíčně. Z interní ankety vyplynulo, že by většina nájemců upřednostnila bydlení v bytě, který má na střeše solární panely, před bytem, jenž využívání obnovitelných zdrojů k částečnému pokrytí spotřeby energie neumožňuje. Slibují si od toho významnou úsporu financí a větší stabilitu.

 

Alternativy jsou v kurzu

Češi mají rádi jistotu. Tu jim v současné době trh energií nabídnout nedokáže a pro mnohé je zatím otázkou, jak vysoké částky se na vyúčtování za loňský rok ve finále objeví. Lidé tak hledají vhodné alternativy, díky kterým by mohli podobným situacím předcházet a na energiích ušetřit. Budoucnost vidí v ekologických zdrojích, jako je fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo.

„Z našeho interního průzkumu mezi majiteli a nájemci bytových jednotek jasně vyplynulo, že jsou pro ně udržitelné zdroje energií atraktivní. V jejich využívání vidí stabilitu, kterou jim energetický trh není schopný zajistit. Drtivá většina by byla ochotná připlatit si za nájem v bytovém domě, kde jsou instalovány solární panely maximálně 350 Kč měsíčně,“ komentuje Viktor Mejzlík, spoluzakladatel služby GarantovanyNajem.cz.

Úspora až několik tisíc za rok

Do budoucna se dá očekávat, že ceny nájmů vlivem instalace obnovitelných zdrojů mírně porostou. Zároveň to však bude znamenat významnou úsporu na energiích, tedy nižší částku v měsíčních zálohách.

„Vstupní náklady na pořízení udržitelných zdrojů energie jsou sice vyšší, ale během několika let se majitelům i nájemníkům investice vrátí. Vidíme to v některých bytových domech, například bytový dům Brno – Úvoz, kde se fotovoltaiku rozhodli instalovat pro ohřev vody. Naši podnájemníci díky tomu ušetří v průměru 400 korun měsíčně, což je ve výsledku úspora i několika tisíc za rok. Rozhodujícím faktorem je však jistota, že na energiích v nadcházejících letech nenechají velkou část výplaty a případné zvýšení ceny energií na ně bude mít minimální dopad,“ dodává závěrem Mejzlík.

Mohlo by vás také zajímat

Realitní „unikát“ aneb co se skrývá pod pojmem Realitní ekosystém VITOM?
Smysl života je takový, jaký mu dáme

Kontaktujte nás

Odebírejte newsletter

Získejte dobré rady a tipy ze světa dlouhodobého pronájmu.

Přihlásit se k odběru

Ptejte se nás na cokoliv

Máte dotazy na pronájem svého bytu? Rádi vám poradíme.

Kontaktujte nás

⌛️ Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Pojďme probrat možnosti Garantovaného nájmu u vaší nemovitosti

Vyplňte nám krátký formulář, abychom se mohli připravit. Ozveme se zpět do jednoho pracovního dne.

Políčka s * jsou povinná.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Spěchá to? Zavolejte nám

777 467 487

od pondělí do pátku 9–17 hod.

nebo napište na info@garantovanynajem.cz