Praha, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek, Vyškov

info@garantovanynajem.cz

Logo, Garantovaný nájemKalkulačkaSpočítat nájemné

Často kladené dotazy

A odpovědi, které by vás mohly zajímat.

 • Kolik to stojí?

  Služba GarantovanyNajem.cz se stává vaším nájemníkem. Přece nebudete platit svému nájemníkovi. Na obhlídce bytu se domluvíme na výši nájemného, které vám budeme každý měsíc posílat na účet. Tato částka je o něco menší než tržní nájemné, protože z rozdílu kryjeme rizika spojená s poškozením bytu nebo neplatícími podnájemníky.

 • Jak probíhá první schůzka?

  Potkáme se v bytě, který chcete pronajmout, a prohlédneme si ho. Podíváme se, jak byt vypadá, jak je velký a vybavený. Následně vám detailně vysvětlíme, jak služba GarantovanyNajem.cz funguje, jaké výhody vám přináší, a zodpovíme všechny vaše dotazy.

 • Za jak dlouho pronajmete byt?

  Byt pronajímáte nám, tedy službě GarantovanyNajem.cz. V případě, že budete mít zájem, můžeme si od vás byt pronajmout ihned. Pouze záleží na stavu, v jakém se byt nachází a jestli je připraven k pronájmu.

 • Kdo bude v mém bytě bydlet? Nebude v něm velká fluktuace nájemníků?

  Za nájem a stav bytu ručíme, proto si naše podnájemníky velice pečlivě vybíráme. Musí projít třemi fázemi. První výběr dělá obchodník, který pokládá zájemcům záludné otázky, jako například, proč se stěhují a proč hledají nové bydlení. Druhý stupeň výběru vychází ze skutečnosti, že každý byt má svůj logický limit počtu osob. Tedy například byt 1+kk nepronajmeme 3 nájemníkům. Třetím stupněm je prověření nájemníka. V této fázi zjistíme, zda na sebe nemá psané exekuce, není hledán policií apod. Pokud splňuje všechna kritéria, může se stát naším podnájemníkem. Každý podnájemník zároveň dostává smlouvu minimálně na jeden rok a nedochází tedy k časté změně nájemníků.

 • Co se stane, když bude podnájemník rušit sousedy?

  Do smlouvy s našimi podnájemníky jsme zakotvili, že musí dodržovat domovní řád a právní předpisy ČR. V případě, že tak neučiní, máme právo náš smluvní vztah ukončit. Jde nám především o naše dobré jméno a vaši spokojenost, proto tyto situace řešíme ihned.

 • Jak je to s kaucí?

  I na toto myslíme. Od každého podnájemníka vybíráme kauci, která kryje jeho případné dluhy a jím způsobené škody. Zároveň každý byt pojistíme na domácnost a nájemníkům zajišťujeme pojištění odpovědnosti. Váš byt je tedy chráněn před různými nežádoucími situacemi.

 • Jak funguje přepis energií?

  Ve službě GarantovanyNajem.cz hradíme veškeré náklady související s provozem bytu a domu, tedy všechny vyúčtovatelné položky. Platby do Společenství vlastníků jednotek (SVJ) vyčteme z evidenčního listu. Tyto platby budete dostávat společně s nájmem. Vy následně platíte zálohy do SVJ. Elektřinu a plyn standardně přepisujeme na sebe a poté na naše prověřené podnájemníky.

 • Jakým způsobem určíte výši nájemného?

  Naši specialisté jsou odborníci na reality s mnohaletou praxí. Znají tedy velmi dobře trh a na každou schůzku se pečlivě připravují a zkoumají konkurenční nabídky. Jakmile mají představu o tržním nájemném, odečtou od něj rizikovou složku, kterou kryjeme riziko neobsazenosti, poškození bytu nebo neplatících podnájemníků. Uvedeným výpočtem stanovíme výši nájemného, za který jsme schopni si byt od vás pronajmout.

 • Jaký je postup, když vás kontaktuji?

  Pokud vás zajímají bližší informace o naší službě GarantovanyNajem.cz, rádi vám je zodpovíme. V případě, že máte dostatek informací a chcete přes nás pronajmout vaši nemovitost, rovnou se domluvíme na prohlídce a následně na podmínkách spolupráce.

 • Na jak dlouho mohu byt pronajmout?

  Vaši nemovitost si pronajmeme na takovou dobu, jakou si budete přát. Vybrat si můžete mezi 2 až 10 lety.

 • Jaké nemovitosti mohu službě GarantovanyNajem.cz pronajmout?

  Ve službě GarantovanyNajem.cz si pronajímáme byty všech velikostí a typů nebo celé bytové domy. V tomto případě se kompletně staráme o celou nemovitost, včetně její správy, vyúčtování, úklidu, údržby, revize, reklamace, péče o zeleň apod. Hlavní je, aby byl byt či dům v dobré kondici, případně aby byla vůle majitele ho do dobré kondice dostat. I s tímto můžeme ve službě GarantovanyNajem.cz pomoci.

 • Mohu pronajmout nemovitost, i když v ní jsou nájemníci?

  Ano, i toto je možné. V takovém případě je ovšem potřebná součinnost od stávajících nájemníků. Veškerou komunikaci s nimi ale můžeme řešit my.

 • Jste realitní kancelář?

  Realitní kancelář nejsme. Jsme služba GarantovanyNajem.cz, která nepodniká ve zprostředkování nemovitostí.

 • Jak funguje vyúčtování záloh za energie a služby?
  Pokud se jedná o byt, který je součástí SVJ, tak vám jednou ročně přijde od SVJ vyúčtování. Toto vyúčtování jednoduše přepošlete nám a my jej rozúčtujeme. Eventuální nedoplatky uhradíme obratem. Pokud se jedná o celý bytový dům, tak se o celou správu vyúčtování staráme my.
 • Jaký je postup do předání nemovitosti?

  Prvním krokem je osobní schůzka a prohlídka bytu. Po schválení podmínek spolupráce podepíšeme nájemní smlouvu a v domluvený den si předáváme nemovitost. Při předání sepíšeme stavy měřičů, nafotíme stav bytu a zapíšeme nábytek, který v bytě zůstává.

 • Kontrolujete můj byt?
  Prevence je pro nás prioritní. Víme, že pro některé majitele je kontrola bytu nepříjemnou záležitostí, a proto ji zajišťujeme my. Na kontroly bytů chodí naši technici každého půl roku a máte tedy jistotu, že je o vaši nemovitost stále dobře postaráno.
 • Jak mám připravit byt k pronájmu?

  Do úprav se můžete pustit na vlastní pěst, nebo je svěřit nám. Zajistíme výmalbu, úklid i drobné technické práce typu oprav žaluzií, vypínačů či vodovodních baterií. Vše je zpoplatněno podle našich ceníků, které si můžete prohlédnout zde.
  Ceník Brno
  Work Price List Brno
  Ceník Praha
  Work Price List Prague

Nenašli jste odpověd na svou otázku? Napište nám.

Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


⌛️ Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Pojďme probrat možnosti Garantovaného nájmu u vaší nemovitosti

Vyplňte nám krátký formulář, abychom se mohli připravit. Ozveme se zpět do jednoho pracovního dne.

Políčka s * jsou povinná.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Spěchá to? Zavolejte nám

777 467 487

od pondělí do pátku 9–17 hod.

nebo napište na info@garantovanynajem.cz