Praha, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek, Vyškov

info@garantovanynajem.cz

Logo, Garantovaný nájemKalkulačkaSpočítat nájemné

Obyčejný byt na pronájem? Ne, stala se z něj varna pervitinu!

Pervitin je v Česku hned po marihuaně druhou nejoblíbenější drogou. Přesto, že její výrobu doprovází velmi silný zápach, kterého si nejde nevšimnout, vaří se i v bytech a domech ve velkých městech. Jedny takové podnájemníky se podařilo odhalit i nám, a to v jednom z našich bytů v Brně na Tuřance.

 

Na problém upozornili všímaví sousedé

Na to, že se v bytě děje něco nestandardního, nás upozornili sami sousedé. Byl jim nápadný velký pohyb pochybných lidí, kteří si tam chodili „něco” vyzvedávat, často i v nočních hodinách. Vyrazili jsme proto do bytu na kontrolu. Zde nás kromě mladého páru přivítali i dva psi, přestože v podnájemní smlouvě byl uveden jen jeden. Navíc se jednalo o bojové plemeno, pitbula, což naše smlouva zakazuje. Kromě těchto nesrovnalostí jsme při kontrole ale nic podezřelého neobjevili. Ovšem jen do chvíle, než nás podnájemníci odmítli vpustit do místnosti s kotlem, protože od ní prý neměli klíče. Opustili jsme tedy byt a celou situaci začali řešit a plánovat, jak budeme postupovat dál. Uběhlo pár dní a podnájemníci se nám ozvali sami s tím, že by chtěli podnájemní smlouvu ukončit a z bytu se odstěhovat. Zřejmě jim sousedé naznačili, že jsou „v podezření”.

Celkový účet za škody přesáhl 17 000 Kč

Tím ještě ale celá situace neskončila. Podnájemníci nám totiž byt nevrátili ve stavu, v jakém měli, ani v domluveném termínu. Obávali jsme se proto, jak bude prostor vypadat. Vaření drog totiž zanechává dost viditelné následky. O tom jsme se ostatně brzy přesvědčili sami, když jsme museli mimojiné řešit rozleptané rámy oken a dveří. Úklid bytu tak stál dost úsilí i peněz. Zdi bylo potřeba oškrábat, byt kompletně vymalovat, použít se musela i speciální dezinfekce proti silnému zápachu. Celkový účet: 17 700 Kč.  Ačkoli se to na první pohled nezdá jako příliš vysoká částka, je třeba si uvědomit, že se jedná o výši jednoho měsíčního nájmu. Započítat navíc musíme i čas – dny, během kterých byt procházel rekonstrukcí a hodiny strávené vyřizováním této nestandardní situace, krizovou komunikací počínaje a zbytečným výjezdem našeho personálu konče. Veškeré škody naštěstí pokryla jistota, kvůli psovi v bytě museli totiž podnájemníci složit dvojitou kauci.

Jak se tomu vyhnout?

Bohužel dopředu nikde nejde odhadnout, co se „vyklube“ z cizího člověka, kterého si dobrovolně pouštíte do svého bytu. A to ani tehdy, když ho podrobíte opravdu přísnému výběrovému řízení a „proklepnete“ si ho od A do Z. Důležité je ve vaší pozornosti a bdělosti nepolevovat ani poté, co se z něj stane váš nájemník. Pravidelně prověřujte, jestli na něj nejsou uvaleny exekuce – obzvlášť v současné nejisté ekonomické situaci se může rychle měnit i finanční situace vašeho nájemníka. Do smlouvy si také zaneste frekvenci a podmínky kontrolních prohlídek bytu. Vyslechněte si, co o novém nájemníkovi říkají sousedé, přece jen jsou s ním v kontaktu dennodenně. Jejich názor tak může mnohé napovědět. A správně pořešit nezapomeňte ani pojištění bytu. Právě díky tomu, že budete mít oči a uši otevřené a budete připraveni na všechno, můžete zabránit katastrofě.

Narazili jste také na problémové nájemníky, se kterými si nevíte rady? Kontaktujte nás a společně probereme vaše možnosti i případnou naši spolupráci.

Mohlo by vás také zajímat

Pomoc, můj nájemník je v exekuci! Jak ochránit váš majetek?
Pronajímání bytu na vlastní pěst mě stálo energii i zdraví

 

Kontaktujte nás

Odebírejte newsletter

Získejte dobré rady a tipy ze světa dlouhodobého pronájmu.

Přihlásit se k odběru

Ptejte se nás na cokoliv

Máte dotazy na pronájem svého bytu? Rádi vám poradíme.

Kontaktujte nás

Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


⌛️ Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Pojďme probrat možnosti Garantovaného nájmu u vaší nemovitosti

Vyplňte nám krátký formulář, abychom se mohli připravit. Ozveme se zpět do jednoho pracovního dne.

Políčka s * jsou povinná.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Spěchá to? Zavolejte nám

777 467 487

od pondělí do pátku 9–17 hod.

nebo napište na info@garantovanynajem.cz