Praha, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek, Vyškov

info@garantovanynajem.cz

Logo, Garantovaný nájemKalkulačkaSpočítat nájemné

Proč investovat do dluhopisů? Zhodnotíte úspory a ještě podpoříte vaši oblíbenou firmu

Inflace nepřetržitě roste a lidé tak stále hledají nové příležitosti, jak zhodnotit nebo alespoň částečně ochránit své úspory. Jednou z možností jsou investice do firemních dluhopisů. Nejen, že investorům mohou nabídnout poměrně stabilní výnosy, ale také představují nástroj, jak podpořit v rozvoji firmu, které důvěřujete.

 

Dluhopisy jako vyjádřední podpory a důvěry

Krátké vysvětlení na začátek. Dluhopisy jsou cenné papíry, které investor pořizuje za účelem zapůjčení peněz společnosti nebo jinému oprávněnému subjektu.

„Jde v podstatě o poskytnutí úvěru danému subjektu. Pomocí dluhopisů tak můžeme nějaké firmě vyjádřit naši podporu, a zároveň také důvěru. Podporu z toho důvodu, že firma může díky dluhopisům dynamičtěji růst, než kdyby žila jen z vlastního zisku. Důvěru pak proto, že společnosti věříme, že nám vypůjčené peníze vrátí za dohodnutých podmínek,“ komentuje Viktor Mejzlík, spoluzakladatel služby GarantovanyNajem.cz a VITOM realitní ekosystém.

Rizika jsou minimální – když budete dobře vybírat

Stejně jako u jiných investičních příležitostí, existují také u dluhopisů jistá rizika. Těm jde ale v řadě případů předejít. Důležité je dát si pozor již při výběru společnosti, od které dluhopisy zakoupíme. Dalším indikátorem může být také fakt, že čím vyšší zhodnocení dluhopisů firmy nabízejí, tím vyššímu riziku se investor vystavuje.

„Předtím, než dluhopisy zakoupíme, bychom si měli firmu nebo projekt pečlivě prověřit. To znamená, zjistit si dostupné reference, například od klientů, nebo dohledat zkušenosti jiných investorů, případně pak projít také finanční výkazy. Zároveň bychom se neměli nechat zlákat příliš vysokým zhodnocením, které často představuje větší riziko,“ doplňuje Martin Nečas, analytik a konzultant finančních produktů a služeb pro privátní investory.

Proč je investice do firemních dluhopisů výhodná?

Investice do dluhopisů jsou výhodné hned z několika důvodů. Oproti investicím do akcií či kryptoměn se vyznačují nižší kolísavostí hodnoty. Zároveň jsou také předvídatelnější a mohou zajistit pravidelnější výnos – i když nižší, porovnáváme-li ho s již zmíněnými aktivy. Další benefit představuje roční procentní výnos, který je stanovený, investor ho získá již při koupi dluhopisů a v čase se nemění. Od začátku investice tak ví, s jakou částkou může počítat.

„Například u dluhopisů od GarantovanyNajem.cz je výnos jistý, protože se jedná o investici do trhu nemovitostí, který je dlouhodobě rostoucím trhem a dynamicky se rozvíjející oblastí,“ dodává k tomu dále analytik Nečas.

V neposlední řadě tvoří dluhopisy pro mnoho investorů nedílnou součást investičních portfolií. Představují totiž vhodnou formu diverzifikace portfolia, na kterou by měl myslet každý investor. Díky ní se totiž nemusí obávat ztrát, které by mohly zasáhnout celé jeho portfolio. Chcete se o našich dluhopisech dozvědět víc? Kontaktujte nás, rádi s vámi vše probereme.

Mohlo by vás zajímat

11.11. – den, kdy jsme vyplatili první dluhopisy
5+1 rad, jak ochránit majetek v době krize

Kontaktujte nás

Odebírejte newsletter

Získejte dobré rady a tipy ze světa dlouhodobého pronájmu.

Přihlásit se k odběru

Ptejte se nás na cokoliv

Máte dotazy na pronájem svého bytu? Rádi vám poradíme.

Kontaktujte nás

Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


⌛️ Poslední krok...

Vyplňte vaše kontaktní údaje a odkaz na záznam vám pošleme ihned.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Pojďme probrat možnosti Garantovaného nájmu u vaší nemovitosti

Vyplňte nám krátký formulář, abychom se mohli připravit. Ozveme se zpět do jednoho pracovního dne.

Políčka s * jsou povinná.


Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.

Spěchá to? Zavolejte nám

777 467 487

od pondělí do pátku 9–17 hod.

nebo napište na info@garantovanynajem.cz